לימודי עיצוב פנים

אתר לימודי עיצוב פנים מרכז בשבילכם, בצורה פשוטה וקלה לניווט את כל המידע על תואר ראשון ותואר שני בעיצוב פנים, קריירה בעיצוב ולימודי עיצוב פנים בחו"ל. באתר תמצאו מדריכים, טיפים ותשובות לכל השאלות.

איפה לומדים עיצוב פנים?

לימודי עיצוב פנים בשנקר

המחלקה לעיצוב פנים - מבנה וסביבה הינה אחת משש המחלקות בפקולטה לעיצוב בשנקר. המחלקה נהנית מקשריה עם המחלקות הנוספות בפקולטות להנדסה ועיצוב, ופועלת ליצירת ידע תיאורטי, לשיפור איכות תהליך העיצוב, ולפיתוח מאגר מידע עצמאי בתחום התמחותו המקצועית.

לימודי עיצוב פנים בשנקר
המכללה למינהל

הסטודנטים וסגל המרצים חותרים ליצירת תפישות עיצוב עדכניות העונות על צרכי החברה בת זמננו. אנו מעודדים עצמאות מחשבתית וחדשנות תוך הכוונה לפיתוח היצירתיות שלך בדרכי חשיבה מקוריות.כך, כשתסיים/י את הלימודים, כבוגר/ת החוג, תצא/י מצויד/ת בהכשרה מלאה למגוון רחב של תפקידים בתחום עיצוב הפנים בארץ ובעולם.

המכללה למינהל
המכון הטכנולוגי חולון

המחלקה  הינה חלק ממערך הכשרה הרחב יותר של הפקולטה לעיצוב מהווה יתרון משמעותי, המאפשר למחלקה לעיצוב פנים להכשיר מעצבים בעלי ראייה רחבה ויכולת מקצועית גבוהה. עם סגל ההוראה של המסלול נמנים אדריכלים, אמנים, מעצבים וחוקרים, בעלי הישגים בתחומם בארץ ובחו"ל.

המכון הטכנולוגי חולון

לימודי עיצוב פנים


לימודי עיצוב פנים נלמדים כיום במספר מוסדות לימוד ברחבי הארץ לתואר ראשון ושני, בישראל כמו בחו"ל לימודים אלו נחשבים לנחשקים וזאת משום שהעבודה בתחום נחשבת  ליוקרתית.

מעצב פנים בתחילת דרכו מרוויח בממוצע בין 5000-7000 ש"ח בחודש ועם השנים, הניסיון והקשרים משכורתו עולה בצורה משמעותית (ישנו כמובן הבדל משמעותי בין שכיר למעצב עצמאי). מדובר בתחום יצירתי ומעניין המאפשר פיתוח אישי והמשך לימודים. העבודה הינה דינאמית מאוד (הכוללת פרוייקטים קטנים כמו ייעוץ או עיצוב חדר לבין עיצוב בית שלם) בה יש צורך להפעיל בכל פעם מחדש את הדמיון על מנת להשביע את רצון הלקוח.
 
מבחינת קריירה מדובר תחום משתלם מבחינה פיננסית, לאורך השנים ותוך רכישת שם בתחום ניתן להרוויח אלפי דולרים לפרוייקט ויותר, גם אם לא קוראים לכם פיבקו.

 
אז איפה לומדים?
 
לימודי עיצוב פנים הם מסלול מבוקש מאוד בישראל, ניתן לראות כי יותר ויותר מכללות מציעות את המסלול. המכללה המפורסמת ביותר היא שנקר (shenkar.ac.il) ולמרות שהיא נחשבת ליוקרתית ולקשה מכולן מבחינת תנאי הקבלה ומבחני הכניסה, שכר הלימוד בה לא נחשב יקר במיוחד (שכ"ל האוניברסיטאי).
 
מוסדות לימוד אחרים מציעים גם כן את הלימודים ובניהם תוכלו למצוא את המכון הטכנולוגי חולון, תילתן (.tiltan.co.il) והמסלול האקדמי של המכללה למנהל (כאן מדובר בשכר לימוד של מכללה העשוי להיות גבוה פי 3 מזה של אוניברסיטה, בסביבות 27,000 ש"ח לשנה).

בנוסף, תוכלו למצוא לימודי תעודה בתחום ואף לימודים במסגרת של קורסים מקצועיים ממוקדים כמו עיצוב משרדים, חללים מסחריים, חנויות, מסעדות ועוד.
 

אילו קורסים נלמדים?
 לימודי עיצוב פנים
מסגרת לימודי התואר הראשון בעיצוב פנים הם לימודים עשירים אשר כוללים קורסי לימוד בקשת רחבה של נושאים בהם יעשה שימוש הסטודנט כשיצא לעבוד. קורסים אלו כוללים:
 

 • טכניקות רישום וציור.
 • שימור מבנים.
 • אדריכלות ירוקה.
 • הנדסת אנוש.
 • עיצוב תלת ממדי והדמיה ממוחשבת.
 • בניית דגמים.
 • עיצוב מסחר.
 • עיצוב פנים בתחום המגורים.
 • עבודה על תוכנות כגון אוטוקאד, Sketchup ופוטושופ.

מהם תנאי הקבלה?
 
בכל מוסד לימודים תנאי קבלה שונים אך ניתן לראות כי בחלק ממוסדות הלימוד יש דרישה לציוני פסיכומטרי ובחלקם לא.

באלו שכן יש דרישה ישנו דגש על ציון 85 לפחות בחלק האנגלית של הבחינה או ציון של 60 לפחות בבחינת הבגרות באנגלית, וזאת כאשר מדובר על 4 יחידות לימוד. בחלק ממוסדות הלימוד תידרשו להציג תיק עבודות כתנאי לבחינת אפשרותכם להתקבל ללימודים ולכן חשוב להשקיע בו מאמץ רב. בנוסף, מתקיים בדרך כלל ראיון אישי ולאחריו ראיון נוסף אליו יגיעו רק אלו שצלחו את הראיון הראשון ואת תנאי הקבלה של מוסד הלימודים.
 

מכינה לעיצוב פנים
 
כדי להגדיל את הסיכוי להתקבל ללימודים, מומלץ בחום ללמוד במסגרת מכינה ללימודי עיצוב פנים. מכינות אלה מספקות ללומד בהן את הכלים הבסיסיים ביותר לעבודה בתחום עיצוב הפנים, יגדילו את סיכוייו של הסטודנט להתקבל ללימודים ויקלו עליו רבות בשלבי הלימוד הראשוניים, שכן הוא רוכש במכינה ידע בסיסי על התחום.

כמו כן, במסגרת לימודי המכינה כל התלמידים מכינים תיק עבודות אותו יוכלו בשלב מאוחר יותר להציג במכללות השונות אליהן ינסו להתקבל.
 

 • הלימודים במכינה אורכים בין 3 חודשים לשנה שלמה.
 • 1-3 פעמים בשבוע.
 • מרבית המכינות הינן פרטיות ולכן מחיר ההשתתפות גבוה יחסית ונעים בין 5000 - 10000 ש"ח.
 
להלן כמה מכללות פופולריות בקרב המועמדים ללימודי עיצוב פנים:

סטודיו 6B- www.6bstudio.co.il
Concept- המכללה לעיצוב - www.concept-academy.co.il
קווים - www.cavim.co.il

 
רוצים לקבל פניות ממוסדות לימודים בתחום עיצוב הפנים?
אנחנו כאן כדי לחסוך לכם זמן וטירחה
הפרטים שלכם לא יועברו לגורם אחר
מלאו פרטים מדוייקים על מנת שתקבלו מענה יעיל ומהיר
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור מגורים
המוסדות אליהם נשלחים הפרטים:
לימודי עיצוב פנים בשנקר   המכללה למינהל   המכון הטכנולוגי חולון