לימודי עיצוב פנים

אתר לימודי עיצוב פנים מרכז בשבילכם, בצורה פשוטה וקלה לניווט את כל המידע על תואר ראשון ותואר שני בעיצוב פנים, קריירה בעיצוב ולימודי עיצוב פנים בחו"ל. באתר תמצאו מדריכים, טיפים ותשובות לכל השאלות.

איפה לומדים עיצוב פנים?

לימודי עיצוב פנים בשנקר

המחלקה לעיצוב פנים - מבנה וסביבה הינה אחת משש המחלקות בפקולטה לעיצוב בשנקר. המחלקה נהנית מקשריה עם המחלקות הנוספות בפקולטות להנדסה ועיצוב, ופועלת ליצירת ידע תיאורטי, לשיפור איכות תהליך העיצוב, ולפיתוח מאגר מידע עצמאי בתחום התמחותו המקצועית.

לימודי עיצוב פנים בשנקר
המכללה למינהל

הסטודנטים וסגל המרצים חותרים ליצירת תפישות עיצוב עדכניות העונות על צרכי החברה בת זמננו. אנו מעודדים עצמאות מחשבתית וחדשנות תוך הכוונה לפיתוח היצירתיות שלך בדרכי חשיבה מקוריות.כך, כשתסיים/י את הלימודים, כבוגר/ת החוג, תצא/י מצויד/ת בהכשרה מלאה למגוון רחב של תפקידים בתחום עיצוב הפנים בארץ ובעולם.

המכללה למינהל
המכון הטכנולוגי חולון

המחלקה  הינה חלק ממערך הכשרה הרחב יותר של הפקולטה לעיצוב מהווה יתרון משמעותי, המאפשר למחלקה לעיצוב פנים להכשיר מעצבים בעלי ראייה רחבה ויכולת מקצועית גבוהה. עם סגל ההוראה של המסלול נמנים אדריכלים, אמנים, מעצבים וחוקרים, בעלי הישגים בתחומם בארץ ובחו"ל.

המכון הטכנולוגי חולון

מעצבי פנים - קריירה ופיתוח


מי שרוצה לעסוק כיום בתחום עיצוב הפנים צריך להתמצא בתחומים רבים אשר קשורים לעיצוב ובניהם תוכלו לכלול את הצבע, טקסטיל, חשמל, תאורה, ריהוט, נגרות והנדסה. מי שמעוניין לעבוד בתחום צריך ללמוד אותו במסגרת מוסד לימודים מוכר במשך 4 עד 5 שנים. לאחר הלימודים הוא מאוגד יחד עם כל שאר מעצבי הפנים של הארץ באגודת אדריכלי הפנים של ישראל (www.arc.org.il).
 
עיצוב פנים בארץ:
 
בעבר רק בעלי ממון יכלו להרשות לעצמם שירות של עיצוב פנים ולכן תפקידו של מעצב הפנים בתוך החברה היה מצומצם במיוחד. לעומת זאת, כיום תחום זה נחשב לפופולארי בכל שכבות האוכלוסייה וזאת בשל ירידת המחירים וריבוי העובדים בתחום.
 
לישראלי הממוצע חשוב מאוד כיצד נראה הבית שלו, מה יאמרו החברים על עיצוב הסלון החדש וכדומה. לכן אנשים רבים מעדיפים כיום להשקיע בהבאת איש מקצוע שיעצב להם את החלל, תוך שימוש בידע המקצועי שלו בהתאם לצרכים שלכם תוך התחשבות במגמות עיצוב נוכחיות.תואר שני עיצוב פנים
 
היכן לומדים עיצוב פנים ?
 
כיום ניתן ללמוד עיצוב פנים לתואר ראשון במספר מוסדות לימוד עיקריים ובכמה מכללות פרטיות נוספות כגון: קווים, שנקר, קונספט, Studio B6. מדובר על לימודים תובעניים למדי אשר מתאימים לאנשים עם זיקה לתחום האומנות והעיצוב.

מן הסתם מדובר על תחום בו יש נגיעה רבה בחומר ובשימוש פרקטיקות שונות, לכן, מומלץ שיהיה לסטודנטים רקע מקצועי קודם או רקע של לימודי מכינה, אך לא בכל מוסדות הלימוד ישנה דרישה לכך.

ניתן ללמוד את התחום גם ללימודי תעודה או במסגרת קורסים מקצועיים אך אין ספק שמי שמעוניין להבטיח לעצמו ידע מקסימלי רצוי שילמד במסגרת תואר ראשון.
 
ניתן ללמוד לתואר הראשון גם בחו"ל ובאירופה. ישנם למשל בתי ספר גבוהים בהם ניתן ללמוד במסגרת לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים ללא דרישות קבלה גבוהות, בערים כמו מילאנו, לונדון ופריז. הלימודים בחו"ל נחשבים ליוקרתיים יותר ולכן מחירם בהתאם. שנת לימודים ממוצעת בחו"ל תעלה יכולה לעלות בין 7000-14000€ (לא כולל הוצאות נלוות, מגורים, מחיה וכדומה).

 
מהן אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים ?
 
בתום הלימודים רבים מהבוגרים מנסים להשתלב במשרדי אדריכלות ועיצוב פנים, על מנת לצבור ניסיון ולצאת לשוק בתום כמה שנים בתור עצמאיים, חלקם השני של בוגרים פונים למגזר הפרטי או הציבורי כמעצבי פנים עצמאיים ונחשפים למגוון רחב של עבודות בתחום כגון: עיצוב מטבחים, עיצוב דירות, תכנון אולמי תצוגה וחדרים ,עבודות סטודיו כגון תכנון ושרטוט. דוגמאות נוספות ניתן לראות בלוח הדרושים למעצבי פנים
 
מרבית המשרות דורשות תיק עבודות מלא וכן שליטה מלאה בתוכנות העיצוב:

  • AutoCAD - תוכנ ליצירת שרטוטים תלת ודו מימדיים.
  • SketchUp - תוכנת עיצוב גרפי תלת מימדי מבית Google
 

שאלת השאלות -כמה מרוויח מעצב פנים ?
 
גם כאן אנו יכולים למצוא הבדלים גדולים בין הבוגרים וזאת משום שעצמאות כמו בכל תחום טומנת בחובה סיכונים אך גם אפשרויות.

העצמאיים המוצלחים ירוויחו לא מעט כסף בתחום, אנו יכולים לראות כי המוצלחים ביותר מרוויחים כמה אלפי דולרים לפרוייקט ( עיצוב פנים של דירה ממוצעת בגודל 100 מ' יכולה לעלות 1500-4000$ בממוצע), נהוג גם לתמחר פרוייקט עיצוב פנים בכ 10-12% מסך העלות הכוללת.
 
גם אם לא תהיו מעצבים מפורסמים עדיין תוכלו להתפרנס בכבוד בסכומים הגבוהים מהשכר הממוצע במשק. לעומת זאת, השכירים יאלצו תחילה להסתפק במשכורות נמוכות יותר שפעמים מגיעות גם 5000-7000 ש"ח, אך בהשוואה למקצועות אחרים המשכורות בשנים הראשונות לעבודה במקצוע הן באזור השכר הממוצע במשק.
רוצים לקבל פניות ממוסדות לימודים בתחום עיצוב הפנים?
אנחנו כאן כדי לחסוך לכם זמן וטירחה
הפרטים שלכם לא יועברו לגורם אחר
מלאו פרטים מדוייקים על מנת שתקבלו מענה יעיל ומהיר
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור מגורים
המוסדות אליהם נשלחים הפרטים:
לימודי עיצוב פנים בשנקר   המכללה למינהל   המכון הטכנולוגי חולון