כמה מרוויח מעצב פנים

כשאנחנו שוקלים אם להירשם לתחום לימודים מסוים, אחד השיקולים שמנחים אותנו, מן הסתם, הוא שיקול השכר. לא משנה כמה אנחנו אוהבים את התחום ולא משנה כמה אנחנו מתחברים אליו, בסופו של דבר, בהנחה שאנחנו אנשים ריאליים שמבינים שיהיה עלינו לפרנס משפחה ואת עצמנו, הרי שאנחנו נרצה ללמוד מקצוע שיאפשר לנו ליהנות בעתיד מהכנסה יפה.

לכן, כשאנחנו פונים למסלול של לימודי עיצוב פנים, רצוי מאוד בטרם אנחנו בוחנים האם להירשם וכן איפה להירשם, לוודא מה יכול להיות גובה השכר שלנו. זאת עלינו לעשות עם שני סייגים חשובים, הראשון הוא, סביר להניח שהשכר ישתנה עם הזמן, כלומר עד שנגיע לנקודה בה נתחיל לעבוד בתחום, רף השכר יהיה שונה, הסייג השני הוא, אנחנו צריכים להתייחס לרף הסביר, לא הנמוך ביותר אך בטח לא לרף הגבוהה ביותר. עלינו להיות ריאליים ביחס למה שאנחנו נוכל להרוויח.

כיצד השכר יכול להשפיע על ההחלטה שלנו

לגבי השאלה, האם להירשם, הרי מן הסתם, אם נגלה שאין לנו אפשרות להתפרנס בצורה מכובדת ויפה מהמקצוע, אז אולי נצטרך לשקול שנית האם זה משתלם לנו. אנחנו צריכים לקחת בחשבון שיקולים שונים, למשל, כמה זמן ייקח לנו עד שנוכל להתפרנס מהמקצוע, האם נצטרך לשם כך לעבוד לבד או עם שותפים, האם נוכל לעבוד באזור שלנו או שנצטרך לחפש אזור עם שוק גדול יותר, ועוד שורה של נקודות אחרות, שיכולות להשפיע על ההחלטה וכמובן על התוצאה.

לגבי השאלה איפה ללמוד, אולי זה לא נראה כך אך קיים הבדל בין, נניח, לימודי עיצוב פנים בשנקר לבין לימודי עיצוב פנים במכללות לא מוכרות. סביר להניח, שהביקוש לבוגרי שנקר הוא גבוה יותר, מן הסתם, אנחנו נרוויח הרבה יותר אם נלך ללמוד שם. לכן, יש משקל למקום בו אנחנו מתכוונים ויכולים ללמוד.

כמה מרוויח מעצב פנים

שכרו של מעצב פנים היא לא קבועה. לא מדובר על תלוש משכורת קבוע מדי חודש, שעולה בהדרגה עם השנים או עולה באמצעות התקדמות בתפקיד.

בעיקרון, השכר הממוצע של מעצב פנים על פי נתונים שונים, נע סביב 9,000 שקל. אך זה תלוי בגורמים שונים. מעצב מתחיל סביר להניח יקבל פחות פר פרויקט, מן הסתם מעצב מנוסה ומבוקש, יכול לגבות שכר גבוה יותר, בוודאי ככל שחולפים השנים. כמו כן, יש חשיבות לסוג הפרויקט, גודל הפרויקט, משך הזמן שהוא לוקח, מיקום הפרויקט ועוד.

אם נניח אנחנו אחראים על פרויקט עיצוב דירה קטנה, ייתכן מאוד שזה לא יגבה מאיתנו הרבה זמן והפרויקט לא יהיה מורכב מדי, אז גם השכר עליו יהיה נמוך, באופן יחסי לפרויקט של בית מגורים פרטי וגדול, באזור יוקרתי. במקרה כזה, השכר שנוכל לגבות עבור הפרויקט, יהיה גבוה יותר.