לימודי עיצוב פנים בחו״ל – איפה אפשר ללמוד ולמה זה משתלם לנו

אף על פי שהלימודים האקדמיים בישראל התפתחו והתרחבו מאוד, החל משנות התשעים בזכות הרפורמה של המכללות הפרטיות, עדיין לא מעט צעירים וצעירות בוחרים לנסוע אל מעבר לים וללמוד תחומים מסוימים בחו"ל, בין אם זה בארצות הברית, קנדה, וכמובן באירופה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, אפשר למצוא בתחום של לימודי עיצוב פנים. לא מעט צעירים וצעירות, מעדיפים לא לנסות להתקבל למוסדות בישראל או לחילופין, במידה והם לא מצליחים להתקבל, אז הם בוחרים לטוס וללמוד בחו"ל. יש לכך סיבות שונות כפי שנוכל לראות בהמשך.

לפני שנסביר איפה ללמוד ולמה זה יכול להשתלם לנו, צריך להדגיש, הכוונה היא בהכרח רק ללימודי תואר ראשון אלא גם לאפשרות של לימודי תעודה עיצוב פנים. כלומר, אפשר למצוא מוסדות בחו"ל אשר מלמדים עיצוב פנים ברמה גבוהה ומציעים תעודה ולא תואר, ואף על פי כן, צעירים וצעירות מישראל מבקשים להירשם אליהם.

איפה ניתן ללמוד עיצוב פנים בחו"ל

ישנן מספר מדינות שנחשבות ליעד פופולארי בהקשר זה, בזכות העובדה שיש בהן מוסדות איכותיים וכן מסורת של לימודי עיצוב ברמה הגבוהה ביותר.

בין המדינות אנחנו יכולים למצוא את איטליה שנחשבת ליעד פופולארי מאוד, ארצות הברית, בריטניה וכן גרמניה. חשוב להדגיש עוד, מי שיש לו יכולות כלכליות ומכיר את השפה, יכול לנסות את מזלו גם בבתי ספר לעיצוב ביפן.

לפני שבוחרים היכן להירשם, חשוב מאוד לבדוק את התנאים ללימודים וכן את תנאי המחייה במקום. כלומר, יש לבחון מה הדרישות של מוסד הלימודים, כמה זמן הלימודים נמשכים, מה בדיוק המקום מספק וכן האם ניתן להירשם בכל תנאי. יש מקומות שמגבילים הרשמה של סטודנטים זרים או מחייבים ויזה מיוחדת לשם כך.

יש לקחת בחשבון, שלימודים בחו"ל, גם אם הם יותר מעניינים ואיכותיים, יכולים לעלות הרבה יותר, בעיקר בגלל יוקר המחייה.

מדוע זה משתלם ללמוד בחו"ל

ראשית, לימודים במוסד בינלאומי, מספקים הרבה יותר אפשרויות, לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות. זה פותח דלת לשווקים חדשים.

שנית, מפגש עם מעצבים בינלאומיים, מפגש עם סטודנטים וסטודנטיות מכל העולם, יצירת רשת חברתית מקצועית הרבה יותר רחבה.

שלישית, לימודים יוצרים עניין, אתגר, הופכים את תקופת הלימודים לחוויה הרבה יותר משמעותית.

ארבע, במוסדות רבים בחו"ל אפשר ליהנות מכלים, אמצעים, מעבדות הרבה יותר מקצועיות, הרבה משוכללות ומתקדמות, בהם ניתן ללמוד לאורך זמן.