לימודי עיצוב פנים בשנקר – המקום הנכון ללמוד בו

כבר קרוב לחמישים שנה כשאומרים לימודי עיצוב בישראל, מתכוונים קודם כל לבית ספר שנקר ברמת גן, בית הספר המוביל לעיצוב בתחומים שונים ובפרט בתחום של עיצוב פנים.

מכאן יצאו ויוצאים טובי וטובות המעצבים בישראל, אשר הפכו השנים לנבחרת המובילה בתחום העיצוב, וחלק גדול מהם אף הצליחו להשתלב בתחומם בזירות בינלאומיות שונות והפכו את ישראל לאחד המוקדים המעניינים והחשובים בתחום.

כל צעיר וצעירה שרוצים להתקבל לתחום של לימודי עיצוב פנים, חולמים לעשות את זה בשנקר. כאן אפשר ליהנות מתוכנית לימודים אטרקטיבית וייחודית, כאן אפשר ליהנות מטובי המרצים והמרצות אשר מגיעים עם ידע תיאורטי ומעשי נרחב בתחום, כאן גם אפשר ליהנות מתנאים יוצאי דופן, בין אם זה אומר כיתות לימוד, מעבדות, חומרים, קמפוס ייחודי ועוד. 50 שנה של הצלחה לא הולכים ברגל, ולראיה, מדי שנה מבקשים להירשם לבית הספר עוד ועוד צעירים וצעירות, ורק חלק מהם זוכים אכן להתקבל אליו.

בדומה לבתי ספר אחרים לעיצוב, גם בית ספר שנקר מפעיל מכינה אשר מאפשרת לכל מי שרוצה להתקבל, לעבור תהליך הכשרה בטרם הוא ניגש למבחנים ומציג מועמדות. המכינה פתוחה לכל מי שיש לו עניין בעיצוב ורואה את עצמו מועמד לגיטימי ללימודי עיצוב פנים.

חשוב לומר, למרות שעם השנים נפתחו בתי ספר ומחלקות נוספות לעיצוב ברחבי הארץ, דוגמא מחלקת לימודי עיצוב פנים המכללה למנהל או המכון הטכנולוגי בחולון, וכן מקומות נוספים בהם אפשר ללמוד את המקצוע, עדיין בית ספר שנקר נחשב לאורים והתומים בתחום, הוא עדיין נחשב לבית הספר המוביל, ומן הסתם, הוא גם דואג כל הזמן להתחדש ולהתעדכן, על מנת להמשיך ולהיות מוביל בתחומו. חשוב גם לומר, מרצים רבים שמעבירים קורסים ושיעורים בבתי הספר אחרים, הם בוגרי שנקר.

מה צריך בשביל להתקבל ללימודי עיצוב בשנקר

ראשית נציין, לימודי עיצוב פנים בשנקר נערכים במסגרת הפקולטה לעיצוב על שם עזריאלי, משך הלימודים הם ארבע שנים, במסגרתם אפשר לקבל תואר בתחום. הלימודים כוללים לא רק עיצוב פנים של מבנה אלא גם עיצוב סביבתי.

מסגרת הלימודים כוללת הן את החלק התיאורטי והן את החלק המעשי, הם כוללים עבודה על מרחבים וחללים שונים, כגון, חלל מגורים, חנויות, בתי ספר, משרדים, מוסדות ציבור ועוד. כמו כן, במהלך הלימודים שמים דגש נרחב על ההיבט הסביבתי, האקולוגי, על הרעיון של פיתוח חומרים חדשים, ועוד.

בשביל להתקבל ללימודי תואר בשנקר, יש להציג תרגיל בית, לעבור מבחן פסיכוטכני, ורק לאחר מכן, המועמדים המובילים יתקבלו לשיחה אישית והיכרות עם המרצים, בסופה יוחלט את מי לקבל ואת מי לא.

צריך לציין עוד, לימודי תואר בשנקר מאפשרים להשתלב בתחומים שונים של עיצוב פנים בישראל וכן בעולם, כמו כן, הם מאפשרים המשך ללימודי תואר שני.