לימודי עיצוב פנים המכון הטכנולוגי חולון – המקום הנכון ללמוד בו עיצוב

בישראל פועלים מספר בתי ספר לעיצוב, מרביתם, בוודאי הגדולים והחשובים שבהם, מציעים למועמדים שמעוניינים ללמוד בהם, מסלולים נרחבים בתחומי עיצוב שונים, החל מעיצוב תעשייתי, עיצוב מוצר וכאלה בעיצוב של מבנים וסביבה.

אחד מבתי הספר המובילים בתחום העיצוב בישראל, הוא המכון הטכנולוגי בחולון. גם הוא מציע מגוון מסלולי עיצוב, שאחד מגולות הכותרות שלו, הוא ללא ספק מסלול של לימודי עיצוב פנים.

במסגרת מסלול זה, הוכשרו במהלך השנים מאות סטודנטים שהפכו לחוד החנית של תחום העיצוב בישראל, חלקם עוסקים בתחום גם בחו"ל וזכו להכרה בינלאומית. כמו כן, רבים מהם הפכו במהלך השנים למרצים מבוקשים בבתי ספר שונים, כולל במכון הטכנולוגי עצמו.

המכון הטכנולוגי בחולון פעיל משנת 1969, הוא הוקם ביוזמה מקומית של העירייה, ונועד להיות מכון להכשרת מהנדסים, במהלך השנים הוא הרחיב את שירותיו, עד כדי כך שכיום לומדים בו קרוב ל-4,000 סטודנטים בתואר ראשון ועוד קרוב ל-500 במסגרת תואר שני. כאשר אחת המחלקות הפופולאריות שלו, כאמור, הוא הפקולטה לעיצוב, שכוללת בין היתר את המחלקה ולימודי עיצוב פנים. במסגרת לימודים אלה, אפשר ללמוד גם תואר ראשון וגם תואר שני.

כפי שניתן להבין, מעצם זה שבית הספר הוקם בסוף שנות השישים, הרי שהוא אחד הוותיקים בתחומו בישראל והוא מתחרה ישיר לבתי ספר אחרים שנחשבים שם דבר בתחום העיצוב, בפרט בתוכנית לימודי עיצוב פנים בשנקר, בית ספר שהוקם שנה לאחר מכן וממוקם ברמת גן.

כיצד אפשר להתקבל ללימודי עיצוב ב-HIT

על מנת להתקבל ללימודי עיצוב במכון הטכנולוגי, הרי שעל המועמדים להציג זכאות לתעודת בגרות, לשלוח קורות חיים מפורטים, כמו כן, יש להציג תרגיל בית, ומי שעובר אותו, יוזמן לראיון אישי ויצטרך להציג בו גם תיק עבודות.

בסיום כל התהליך הנ"ל, יוחלט מי יתקבל והוא יקבל תשובה על כך. מי שלא התקבל, יכול להיכנס לרשימת המתנה או לנסות להתקבל שנה לאחר מכן.

תוכנית הלימודים של לימודי עיצוב במכון הטכנולוגי, היא מאוד מפורטת, מאוד רחבה וכוללת למעשה את כל מה שנדרש ממעצב פנים, בין אם זה באופן המעשי ובין אם זה באופן התיאורטי.

המרצים במכון, כפי שניתן להבין, הם מהטובים ביותר בתחום, חלקם מעצבים בפועל ויש להם ניסיון מעשי רב שנים, אחרים בעלי ידע תיאורטי נרחב והם מרצים הן במכון הטכנולוגי והן במקומות אחרים בארץ ובעולם.