לימודי עיצוב פנים המכללה למנהל – ללמוד באווירה אחרת

השינוי המשמעותי ביותר שחל בעולם האקדמי בישראל, הוא ללא ספק רפורמת המכללות שהתחוללה באמצע שנות התשעים ופתחה את שוק הלימודים הגבוהים לכל צעיר וצעירה. עד אז, היו בישראל רק אוניברסיטאות והיכולת להתקבל ללמוד בהן, היתה מאוד נמוכה. המהפכה הביאה לכך שנפתחו ברחבי הארץ מכללות פרטיות רבות, בין אם מדובר במכללות כלליות ובין אם מדובר במכללות ספציפיות שמתמחות בתחומים שונים.

אחד התחומים שנהנו מהרפורמה, ללא צל של ספק, זה התחום של עיצוב פנים, שכן החלו להיפתח מכללות שונות לעיצוב וכן נפתחו מחלקות עבור המעוניינים ללמוד עיצוב פנים במכללות ובתי ספר כלליים. דוגמא טובה לכך זה לימודי עיצוב פנים במכללה למנהל.

במסגרת לימודים אלה במכללה, יכולים המועמדים שמתקבלים ליהנות ממסלול של לימודי תואר ראשון, עם אפשרות לעסוק בתחום בסיום הלימודים או לנסות ולהתקבל ללימודי תואר שני במוסדות אחרים בארץ או בחו"ל.

צריך לציין, לימודי עיצוב פנים במכללה למנהל נחשבים ללימודים ברמה גבוהה, כזו שלא נופלים ברמתם מלימודים, למשל, במסגרת המסלול של המכון הטכנולוגי חולון או מוסדות אחרים שמתמחים בתחום זה, בין השאר.

מדובר על מסלול לימודים שמועבר על ידי טובי המרצים בתחום, בין אם מדובר במעצבים מקצועיים ומנוסים ובין אם מדובר על מרצים לעיצוב בעלי ידע תיאורטי נרחב. כמו כן, הלימודים כוללים עבודות ופרויקטים מעשיים, עבודות וניסויים במעבדות עיצוב, וכאמור, קורסים תיאורטיים נרחבים שמלמדים על עולם העיצוב מזוויות שונות.

בית הספר לעיצוב וחדשנות של המכללה למינהל, נחשב לבית ספר ייחודי ומוביל בתחומו, אשר מספק לסטודנטים שלומדים בו את כל התנאים הנדרשים להם להצלחה, מעודד אותם ליצירתיות וביטוי אישי, מספק להם מיומנות למידה ומקצוע ברמה הגבוהה ביותר, ובסופו של דבר, את כל הכלים הנדרשים בשביל להיות מעצבים ברמה הגבוהה ביותר.

מה צריך לעשות בשביל להתקבל

בשביל להתקבל למסלול לימודים בבית הספר, יש צורך לעבור מבחן כניסה, וכן יש צורך להציג תעודת בגרות מלאה. במידה ועברתם את המבחן והצגתם תעודת בגרות עם ציונים מתאימים, הרי שתוכלו להתקבל למסלול הלימודים כבר בשנה הקרובה. המבחן נועדו להוכיח שאתם אכן מתאימים לתחום. צריך להדגיש, אין צורך להציג תיק עבודות, אך אם יש לכם,  זה בהחלט יכול לשפר את סיכויי הקבלה שלכם.

במהלך התואר, אתם תצטרכו לעמוד בדרישות הקורסים השונות, בין היתר זה אומר לעמוד במבחנים, לבצע את העבודות והפרויקטים, ועוד.