לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים – מה אנחנו צריכים בשביל זה

צעירים וצעירות רבים בוחרים להירשם ללימודי עיצוב פנים, זאת על מנת לעשות תואר בתחום ולרכוש את הידע המקצועי הדרוש להם על מנת לעסוק במקצוע.

לימודי עיצוב פנים מתבצעים בצורות שונות. ניתן למצוא קורסים לא אקדמאיים שמספקים ידע בסיסי בתחום ומאפשרים לכל מי שנרשם אליהם, להשתמש בידע הזה לצורך עיצוב הבית או החנות שלו, אך לא לצורך עבודה מול לקוחות בתחומים שונים. לצורך כך, יש להירשם למסלול לימודים מסודר של לימודי תואר ראשון או לימודי תעודה.

לפני שנסביר איך מתקבלים ללימודי תואר ראשון בעיצוב פנים, מה לומדים במסגרת התואר והיכן אפשר ללמוד, חשוב להבין את ההבדל שבין לימודי תואר ללימודי תעודה במקרה זה.

לימודי תעודה, הם לימודים יותר כלליים, יותר מעשיים, ולא עוסקים במחקר. לעומת זאת, לימודי תואר ראשון נמשכים זמן רב יותר, כוללים חלקים תיאורטיים ומעשיים, וכן הם מאפשרים להמשיך אל לימודי תואר שני בעיצוב פנים ובכלל לקריירה באקדמיה, לצד קריירה מעשית בעיצוב.

היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים

בעיקרון, ישנם מקומות ספציפיים בהם ניתן ללמוד. מקומות שעוסקים בלימודי עיצוב. בין אם זה בתי ספר כמו שנקר, אבני, מכון HIT בחולון, וכן מכללות שונות בהן מתמחים בלימודי עיצוב. כמו כן, אפשר ללמוד במכללות כלליות יותר, כמו למשל המכללה למינהל שמציע מסלול ייחודי לעיצוב פנים, וכן באוניברסיטאות הגדולות.

איך מתקבלים ללימודי תואר ראשון בעיצוב פנים

כל מקום מציג דרישות שונות לצורך קבלה והרשמה. ברוב המקומות, על מנת ללמוד תואר ראשון ידרשו בגרות מלאה, ידרשו מכם לעמוד במשימת עיצוב מסוימת על מנת לראות שיש לכם קשר מסוים לנושא, אפילו אם מדובר ברמה של חובבים, כמו כן, במקומות שונים ידרשו מכם לעבור ראיון קבלה.

במוסדות מסוימים, ידרשו מכם להציג תיק עבודות, מתוך הנחה שאתם מגיעים עם ידע רחב יותר מהאדם הממוצע, וכן באוניברסיטאות ידרשו מכם להציג ציון פסיכומטרי.

חשוב להדגיש, כמו בתחומים רבים אחרים, גם בעיצוב פנים נדרש ציון עובר ומעלה מזה באנגלית וכן במתמטיקה.

מה לומדים במסגרת תואר ראשון בעיצוב פנים

לימודי תואר ראשון מתחלקים לשני חלקים. החלק הראשון כולל קורסי מבוא שנועדו להכניס את הסטודנטים לתחום, החלק השני הם קורסים ספציפיים בתחומים מסוימים של עיצוב, מתוך כוונה לספק ידע מקצועי מעשי. צריך להדגיש שהלימודים בכלל, מתחלקים בין לימודים תיאורטיים לבין לימודים מעשיים, שנועדו להכשיר את הסטודנטים לעבודה בשטח.

בין הקורסים שאפשר למצוא במוסדות השונים, הרי שישנם קורסים על ההיסטוריה של העיצוב, קורסים שמתייחסים להיבטים של אומנות, שימושיות, איכות סביבה, בטיחות, עבודה במבנה עם ילדים, עבודה עם חומרים שונים, ועוד. המטרה של התואר לספק את כל הידע הדרוש, בשביל שהסטודנטים יוכלו לעבוד בתחום בעתיד.