לימודי תואר שני בעיצוב פנים – מה אנחנו יכולים לעשות עם תואר שני

לימודי תואר שני, בכל תחום, בכל מקצוע, נבדלים מלימודי תואר ראשון בשתי נקודות עיקריות. הראשונה, הם עוסקים ביותר בהיבט ספציפי, בהתמחות מסוימת אשר נגזרת בין היתר מלימודי תואר ראשון. השנייה, הלימודים עוסקים יותר בהיבט המחקרי.

ללימודי תואר שני יש יתרונות מובהקים, בין אם זה בהיבט שכל מי שיש לו תואר שני יכול לקבל תפקידים יותר משמעותיים, שכר יותר גבוה, ובין אם זה במובן שבעלי תואר שני, נחשבים הרבה פעמים בעלי סמכה יותר גבוהה.

הדבר איננו שונה בהיבט של לימודי עיצוב פנים. אף על פי שזה תחום מעשי, הרי שלימודי תואר שני בתחום מספקים את כל הכלים והידע הנדרש על מנת לעסוק במקצוע באופן הרבה יותר מקצועי, הרבה יותר מתקדם, וכן באופן ספציפי על פי תחומי התמחות שונים, בין אם זה לעיצוב מבני מגורים ובין אם זה לעיצוב מבנים מסחריים או מבנים אחרים.

כיצד מתבצעים לימודי תואר שני

לימודי תואר שני נמשכים שנתיים, במהלכם נהנים הסטודנטים משורה ארוכה של קורסים אשר משלבים גם את הידע שהם רכשו במהלך תואר ראשון וגם במהלך תחומי לימוד נוספים, כולל קורסים מעשיים, גישות ומתודולוגיות עבודה שונות, שילובים של פעילויות רב תחומיות בתחום העיצוב ועוד.

במהלך הלימודים נערכים לצד הקורסים, גם סדנאות מעשיות, בהם צריכים הסטודנטים להציג פרויקטים שונים לעיצוב על פי נושא הסדנה ובהתאם לתחום המחקר בו הם בחרו.

צריך לציין עוד, שלימודי תואר שני מתקשרים באופן רציף עם אתגרים אקטואליים בתחום, בין אם זה בכל מה שקשור לעיצוב מודרני, איכות סביבה, בטיחות ועוד.

היכן ניתן ללמוד תואר שני ולמי זה משתלם

לימודי תואר שני לא נערכים בכל מקום. ניתן להירשם אל לימודי עיצוב פנים בשנקר וליהנות שם ממסלול של תואר ראשון וכן ממסלול של תואר שני שנמשך, כאמור, שנתיים. כמו כן, ניתן ללמוד תואר שני ב-HIT חולון.  רק מקומות שיש בהם לימודי תואר ראשון מוסמכים גם לספק תוכנית ללימודי תואר שני, ומן הסתם, רק מי שסיים תואר ראשון בציון מתאים, יכול להתקבל ללימודי תואר שני.

לימודי תואר שני בעיצוב פנים, יכולים להתאים למי שרוצה לקבל הכשרה הרבה יותר רחבה ומקצועית, להתמחות בתחומי עיצוב ספציפיים וכן הם יכולים להתאים למי שרוצה להמשיך עם קריירה באקדמיה, כולל קריירה של הוראה או קריירה בתחום המחקר.